Aktualności Aktualności

Podsumowanie akcji #sprzątaMy

22 czerwca 2022 r. w ramach akcji #sprzątaMy, zainspirowanej przez parę prezydencką,  w Nadleśnictwie Ujsoły posprzątany został jeden z najbardziej uczęszczanych szlaków turystycznych.

 

Uczestnicy akcji SprzątaMy wyruszyli w drogę pierwszego dnia kalendarzowego lata. Towarzyszyła im piękna i słoneczna pogoda. W wydarzeniu wzięły udział dzieci i nauczyciele ze  Szkoły Podstawowej  w Ujsołach. Pod czujnym okiem edukatora leśnego z Nadleśnictwa Ujsoły uprzątnięto niebieski szlak biegnący spod urokliwej Bacówki PTTK na Krawcowym Wierchu (ok. 1075 m n.p.m.) do miejscowości Złatna.

Podczas wyprawy nie zabrakło elementów edukacyjnych, leśnych pogadanek oraz zabaw, tak aby każdy młody uczestnik akcji mógł przy okazji więcej dowiedzieć się o lesie.

Łącznie zebrano 3 worki śmieci co świadczy o tym, że coroczna akcja uświadamiająca przynosi skutek. Ilość zebranych śmieci zauważalnie, co roku się zmniejsza.

Nadleśnictwo Ujsoły bardzo dziękuje dzieciom i ich opiekunom za udział w akcji. Wychodząc z założenia „czym skorupka za młodu……” można mieć nadzieję, że podobne akcje w przyszłości nie będą już mieć racji bytu….