Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

LEŚNA WYPRAWA Z DZIEĆMI

LEŚNA WYPRAWA Z DZIEĆMI

Nie tak dawno gościliśmy w naszym Nadleśnictwie dzieci ze szkół podstawowych w Rudniku, Dytmarowie oraz Rudziczce, czyli z terenów dotkniętych powodzią. Zorganizowaliśmy dla nich zajęcia edukacyjne, które miały na celu pogłębienie ich wiedzy o przyrodzie.

Aby poprawić kondycję psychofizyczną uczestników, najlepszą formą edukacji przyrodniczo-leśnej okazał się spacer po lesie. Nasz edukator leśny zabrał dzieci na długą wędrówkę po górskich szlakach. Podczas tego spaceru dzieci miały okazję poznać historię lasów Żywiecczyzny, codzienną pracę leśnika, a także nauczyć się rozpoznawania drzew i krzewów w stanie bezlistnym.

W trakcie wycieczki, oprócz zdobywania wiedzy, dzieci uczestniczyły także w zabawie edukacyjnej w tzw. "plemiona". To doskonała okazja, by pokazać, jak las może stać się najlepszym placem zabaw, pełnym przygód i nauki.